• Telefon: +372 5145034, +372 5283561
  • Email: info@bestmoobel.ee
  • Lahtioleku aeg: E - R 09:00-17:00

MÖÖBLI HOOLDAMISEST

Mööbli paigaldamine

Täispuidust mööbel paigaldada ruumidesse, kus temperatuur jääb vahemikku +5…+24 C ning suhteline õhuniiskus on 25…70% (vastavalt Eesti Tervisekaitse inspektsiooni nõuetele on eluruumi sobivaim õhuniiskus 40…60%). Ärge paigutage mööblit küttekehade lähedusse. Kuum õhk võib põhjustada mööbli kuivamist ja deformeerumist.

Mööbli kasutamine

Mööbli riiuleid ja sahtleid ei tohi üle koormata raskete esemetega. Ustele ei tohi kinnitada ega riputada lisakoormusi. Vältimaks kappide uste hingede ja sahtlite deformeerumist, tuleks mööbliesemete uksed ja sahtlid hoida suletuna.

Kaitske mööblit vedelike eest.  

Igasugune mööblile sattunud vedelik tuleb koheselt pühkida pehme, õrnalt niiske lapiga. Kleepuvate vedelike puhastamiseks võib kasutada seebivee lahust ja puhast kuiva lappi. Eemaldage plekk ning kuivatage seejärel puhastatud pind. Kasutage ainult puhtaid ning sobivast materjalist puhastuslappe. Soovitame vältida liigset hõõrumist ning jälgige puhastades alati puidusüü suunda. Ärge kasutage abrasiivseid või silikoonõli sisaldavaid poleerimis- ja puhastusvahendeid.

Ärge asetage mööblile kuumi esemeid.  

Soovitame kasutada spetsiaalse kummist põhjaga kuumakindlaid lauakatteid ja kuumaaluseid, et vältida kuumakahjustusi puidul.

Õlitatud mööbli hooldamiseks kasutage sobivat puiduõli. 

Õlitage uus mööbel esimese kuu jooksul kergelt üle. Edaspidi on soovitatav iga poole aasta tagant mööblit uuesti õlitada. Õli laseb puidul vabalt hingata ning aitab säilitada puidu niiskustaset ning ennetada liigsest kuivusest tulenevate pragude teket.

Ärge paigutage mööblit liiga lähedale küttekehadele. 

Vältige liiga niisket või otsese päikesevalgusega asukohta. Liigne ergas päikesevalgus põhjustab mööbli  pleekimist ja kahjustab viimistluskihti. Suured temperatuuride kõikumised või liigne niiskus võivad põhjustada pragude ja lõhede tekkimist.

Ennetage mehaaniliste kahjustuste teket. 

Liigutage mööblit alati tõstes-mitte lohistades. Lohistamise tagajärjel võivad deformeeruda mööbli kinnituskohad. Vältige kriimustusi ja lööke terava esemega. Täispuitlaual lõikamisel kasutage lõikelauda.

NB! Garantii mööblile ei laiene mehhaanilistele vigastustele, vee- ja kuumuskahjustustele.

Puidu omadused 

Kuna puit on looduslik materjal, võib eri mööbliesemete vahel esineda kergeid toonierinevusi. Kui tooted on ostetud eri ajal, võivad neid olla mõjutanud keskkonnategurid ning esemed ei pruugi olla identse välimuse ja tooniga. Siseruumides kasutatavate erinevate küttesüsteemide tõttu võivad puidust detailide liitekohtadesse tekkida mikropraod. Puitmaterjali paisumisest ja kahanemisest tingituna võivad ilmneda väikesed erinevused esemete üldmõõtudes.